Elektrospoji smo se kot srebrni pokrovitelj udeležili 2. Vseslovenske energetske konference, kjer smo predstavili izbrane rešitve za sodobno energetiko, industrijsko komunikacijo in monitoring infrastrukture.
Konferenca je povezala strokovnjake s področja energetike, industrije, infrastrukture in digitalizacije ter ponudila odlično priložnost za izmenjavo znanja, aktualnih izzivov in prihodnjih smernic razvoja energetskega sektorja.
Osrednja tema konference je bil učinkovit, pravičen in odporen energetski prehod, proces, ki prinaša nove paradigme in ne sme biti izziv zgolj za energetiko, temveč mora vključevati vse panoge, sektorje in znanja v naši družbi. Na konferenci so želeli predstaviti vse njegove razsežnosti ter prispevati k širšemu družbenemu razumevanju tega ključnega procesa.
Cilj je bil jasno opredeliti področja, kjer je nujno povezano delovanje, nadaljevati uspešne prakse ter izboljšati obstoječe rešitve, da bi vključevali vanje nove pristope. Energetski prehod predstavlja tako priložnost kot tudi izziv, ki ga moramo oblikovati skupaj, s celostnim in vključujočim pristopom.